Forum neurologiczne » Neurologia » Asymetria przegrody nosowej i polipowate zgrubienie śluzówki

Asymetria przegrody nosowej i polipowate zgrubienie śluzówki

Witam, mam 22 lata i ostatnio zauwazym żyłam że popsuł mi sie wzrok poszłam do okulisty i stwierdziła ze musze sie czesniej badac w kierunku jaskry ale nic wiecej nie powiedziała, nastpenie doszło osłabienie bol NN i mrowienie stóp poszłam do naurologa i wszytsko wyszło okey. Sama zdecydowąłam sie na MRI głowy. Prosze o interpretacje wyników, czy mam sie czym martwic? Dodam ze nayczytałam sie o SM.
Oto mój MRI głowy
Badanie wykonano w sekwecji SE, TSE w obrazach T1, T2 blade, dark fluid (flair), T2 itd.
W istocie białej mózgu widocznych jest kilkanascie rozsianych ognisk 2-5mm wysokosygnałowych w T2, FLAIR, PD, ADC odpowiadajacym ogniskom naczyniopochodnym bez cech aktywnosci. Poza tym pólkule mózgu i móżdźku, pień mózgu bez ognisk patologicznych o prawidlowej morfologii.
Ciało modzelowate prawidlowej wielkosci ksztalcie i strukturze.
Płyny w normie.
Okolica przysadki przysadka okolica nasiodłowa w normie,
Obustronne prawidlowe obrazy przewodow sluchowych wew, nerwów 8,7 ucha wew., kosci skroniowej, nie widac nacieków przestrzeni pneumatycznych.
Asymetria przegrody nosowej:
Polipowate zgrubienie sluzówki przy scianie tylnej zatoki szczekowej do 12x15x25mm poz atym typowe obrazy zatok, gałek ocznych, nerwów wzrokowych, drogi wzrokowej, pni nerwów trojdzielnych, zwojów
Prawidłowy sygnał rdzenia kregowego C4-5.

Prosze o interpretacje...
Niektórzy pewnie maja swoje MRI głowy..

Ania 22 2013-03-17, 16:02